Meble prosto z Afryki

Urządzanie domu czy mieszkania to niełatwe zadanie. Nie chodzi tutaj o to, że przedmioty, które trzeba ustawić, są niewygodne w noszeniu czy po prostu ciężkie. Aby jednak móc je postawić, trzeba je najpierw wybrać. I to zawsze rodzi ogromne problemy, bo w jakim stylu to zrobić? Aby nie narzucać nikomu, że w dokładnie taki sposób ma umeblować swoje cztery ściany, już na samym początku informujemy, że to tylko nasza propozycja, a ukazane poniżej pomysły, to tylko luźne sugestie, które mają wam pomóc.

Afrykański mebel

Afrykański taboret

Ciekawym pomysłem na urządzenie mieszkania, jest styl kolonialny. Zakłada on wykorzystywanie prawdziwych przedmiotów, które wykonane zostały w różnych zakątkach świata. Nie chodzi tutaj o ładne meble, które wykonano w Chinach, a tylko przypominają te oryginalne, ale właśnie o sięgnięcie do źródła. Meble afrykańskie to jedne z najciekawszych przedstawicieli tej grupy przedmiotów. Tworzone są oryginalnie na czarnym kontynencie, przez osoby, które sztuki ich wytwarzania, nauczyły się od swoich rodziców oraz dziadków. Co ważne, nie ma w nich sklejki i innych zamienników, tylko prawdziwe, czyste drewno. Jeśli chodzi o nie, to nie pochodzi ono z drzew, które znamy w Europie.

Do najpopularniejszych gatunków, które wykorzystuje się, aby przygotować afrykańskie meble, zaliczyć trzeba Azobe oraz Jatobe. Właśnie z nich wykonuje się szafy, wielkie skrzynie na ubrania, a także mniejsze szafki. Co ważne, wykonywane są one wyłącznie ręcznie, dlatego proces utworzenia jednego mebla potrafi zająć sporo czasu. Ma to też bezpośredni wpływ na ich cenę, ponieważ jest ona dużo wyższa niż w przypadku mebli, które można kupić w wielkich supermarketach budowlanych. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że do produkcji mebli afrykańskich wykorzystuje się czyste drewno, a nie sklejkę. No i oczywiście sama jakość wykonania jest nieporównywalnie lepsza, ponieważ tutaj o każdy szczegół zadbał człowiek.

Podsumowując, meble z Afryki mogą być piękną ozdobą domu. Można je pozyskać u nas w kraju, ale ich zakup może być pretekstem do tego, aby choć krótki czas spędzić na tamtym kontynencie. Produkty z afryki do nabycia na stronie Sklep-Afrykański.pl