Popularne meble tapicerowane

Do wystroju wnętrz najczęściej wybieranym rodzajem wyposażenia są meble tapicerowane. Są one bardzo praktyczne, funkcjonalne, a zarazem estetycznie bardzo efektowne. W skład takich mebli wchodzą tapczany, sofy, narożniki, pufy i fotele, czyli podstawowe wyposażenie niemal każdego pomieszczenia znajdującego się w naszym domu.

Nawet kuchni, czy w pokoju dziecięcym meble tapicerowane znajdują bardzo dobre zastosowanie na przykład jako siedziska przy stole, czy krzesła tapicerowane do biurka, pufy i różnego rodzaju siedziska.

Dobra oferta salonów meblowych

Duża popularność mebli tapicerowanych wywodzi się z faktu, że ich oferta prezentowana w salonach meblowych czy w folderach ofert sprzedaży, jest naprawdę szeroka. Tapicerka różnego typu znajduje zastosowanie w niezliczonej ilości mebli, poza tym do jej wykonania mogą zostać wykorzystane różne materiały. Najbardziej powszechnie wykonywane są tapicerki z różnego rodzaju tkanin, które są trwałe, nie brudzą się, a w razie wypadku można je łatwo czyścić, czy nawet wymienić. Warto wybrać solidną tkaninę, która jest odporna na ścieranie, wilgoć i plamienie, dzięki czemu meble tapicerowane będą służyły w naszym domu przez dłuższy czas. Owe tkaniny mogą mieć rozmaite, dowolnie wybrane kolory, faktury. Popularne są tapicerki sztruksowe, szenilowe, welur czy nawet atłasy. Jednym z modnych obić tapicerskich jest skóra, którą stosuje się do obijania narożników i mebli dekorujących nasz salon, gabinet, czy biuro.

Oczywiście meble tapicerowane mają też odpowiednie wymagania użytkowania. Tkanina, czy skóra jest piękna i doskonale komponuje się z wnętrzem, ale też wymaga innej pielęgnacji. Łatwiej zniszczyć takie obicia tapicerskie, dlatego przed zakupem konkretnego mebla warto się zastanowić nad rodzajem tapicerki. W Krakowie znajduje się wiele salonów meblowych, w których znajdziemy rozmaite meble tapicerowane, w każdym stylu i rodzaju. Wybór jest naprawdę szeroki, dlatego na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i będzie mógł wyposażyć swoje mieszkanie w wyjątkowe meble tapicerowane.

(ZOBACZ: Krakowskie wnętrza)